obrázky od Jižní Kříž

Jižní Kříž informace

Junácký oddíl v Mutěnicích

Družinové schůzky:

Kassiopea (vlčata a světlušky) pondělí 16:30 - 18:00
Draci (skauti a skautky)

pondělí + čtvrtek (16:00 - 17:30)

Kontakt:

Lancelot: lancelot@skaut.cz

Web:

http://jiznikriz.weebly.com/

 

 

obrázky od Jižní Kříž

Dušičkový závod 2015

Na letošní Dušičkový závod jsme vyrazili již ve čtvrtek 29.10.2015. Sešlo se nás poměrně málo a to tři děti - Borka, Dája, Áďa (a za to jim udělujeme velkou pochvalu) a čtyřčlenné vedení - Chcechtanda, Lancelot, Ťapka a Mamut.

obrázky od Jižní Kříž

Co se nově událo?

V průběhu měsíce ledna se toho stalo opravdu mnoho .. Nejenom, že jsme si vytvořili plán družinovek, ale též jsme uspořádali lednovou výpravu do Údolíčka, které se sice nezúčastnilo mnoho dětí, ale čím méně, tím větší zábava..

Na fotky i článek z výpravy se můžete podívat na našich stránkách.

http://jiznikriz.weebly.com/

obrázky od Jižní Kříž

Aktuality Jižního Kříže

Po dlouhé době přinášíme příspěvek o naší oddílové aktivitě...

V roce 2013 jsme započali nový skautský rok s rytířem Lancelotem a Merlinem z hradu Camelot, kteří přišli s posláním od samotného Artuše. Další výpravou byl Bigglesův memoriál, který se uskutečnil jako každý rok v Ratíškovicích. V prosinci jsme vyrazili na základnu zálesáků ve Svitavách, se kterými jsme si užili Zimní olympijské hry. Po ZOH následovala skautká vánoční besídka. Společně jsme zazpívali koledy s doprovodem kytary, rozdali si vlastnoručně vyrobené dárečky a podívali se na film "Vánoční koleda" ..

obrázky od Jižní Kříž

Výprava se Zálesáky 31.11.-2.12.2012

obrázky od Jižní Kříž

Druhá výprava

Draci

 

 

V sobotu 20. 10. 2012 se po obědě sešli naši rodičové ve skautské klubovně v Mutěnicích. Jejich cílem bylo projednat budoucnost mutěnského skautu a klubovny.

Po jejich poradě začala naše oddílovka. Našim prvním úkolem bylo tvořit skupiny jednotlivých materiálů, a s jejich pomocí získávat peníze. Po této hře jsme se vydali směr větřák pouštět draky. Zde jsme asi hodinku pouštěli draky, než jsme se vydali odlévat zvířecí stopy. Jelikož sádra musela schnou, šli jsme se hrát další hry.

obrázky od Jižní Kříž

První oddílovka v roce 2012 - 2013

Na sobotu 23.9 byla naplánována první oddlílovka. Proto jsme se také v deset hodin (ač v malém počtu) sešli na hřišti. Nejdříve jsme se seznámili s časy družinovek v novém roce a pak hurá na hry. Cílem první a nejlepší hry bylo shodit soupeřům pyramidu, pak následovala hlavně mladšími oblíbená hoňka podlézačka. Další hra byla velmi krátká přetahovaná. Nakonec byl boj o šátek. Kolem dvanácté hodiny jsme se rozešli na dobrý sobotní oběd.

obrázky od Jižní Kříž

Výprava do Ratíškovic- Junácká akademie

Výprava na Junáckou Akademii se konala o víkendu od 10.-11.3. Do Ratíškovic jsme se vydali pěšky a šlo se nám velmi lehce, protože nám paní Šuchová odvezla těžké batohy autem, za co jí moc děkujeme. Také bylo krásné počasí a cestu jsme si moc užili. Na klubovnu jsme dorazili kolem třetí hodiny odpoledne a poté co jsme si trochu odpočinuli, začali jsme nacvičovat scénky na Akademii, která se konala v neděli. Ten den jsme si ještě zahráli různé hry, uvařili jsme si večeři a pustili pohádku na dobrou noc.

obrázky od Jižní Kříž

Noční pochoďáček

25.2. jsme se sešli kolem sedmé hodiny večerní na každoroční Noční pochoďáček. U klubovny jsme našli dopis od Sherlocka, ve kterém nám dal za úkol odhalit dva padouchy podle nalezených stop. Vyrazili jsme od klubovny v počtu asi 25 členů. Šli jsme výhonem až k místu, kde jsme měli od vedoucích dostat první předmět. Od tohoto místa jsme už pokračovali v cestě, kterou nám Sherlock vyznačil červenými odrazkami. U každé odrazky jsme dostali jeden předmět a až jsme se dostali na místo činu odhalili jsme viníky podle nasbíraných předmětů.

obrázky od Jižní Kříž

Lední výprava

V sobotu 21.1. nás v klubovně navštívil čaroděj Merlin se vzkazem od Sherlocka, že mu máme pomoci najít truhlu se vzácnou věcí, která patřila králi Artušovi. Nemusel nás dlouho přemlouvat, protože nás láká každé dobrodružství. Vydali jsme se kam nám Merlin řekl. Sešli jsme se u obory a museli jsme splnit pár úkolů, až potom nám ukázal cestu dál. Dostali jsme se na Kerchůvek a vyslechli něco o historii tohoto místa. Zde jsme se také utkali se zakuklenými stíny. Po jejich porážce jsme zjistili kam máme jít dál.