obrázky od Jižní Kříž

Břeclavská expedice 30.4. - 3.5.2009

Ve čtvrtek jsme se sešli před čtvrtou hodinou na vlakovém nádraží  v Muťenicích. Počasí nevypadlo vůbec nadějně (bouřka) a účast také nebyla valná (9 ks). Vlakem jsme vyrazili do Hodonína, kde jsme čekali na skauty z Ratíškovic. Dále jsme pokračovali vlakem až do Břeclavi. Na „klubovně“ si všichni vybalili věci a zahráli si také pár her. Po večeři následovala stezka odvahy.

Další den ráno jsme vyrazili všichni na výpravu, kde jsme viděli Appolonův chrám, sochu sv. Huberta, a také Tři Grácie (Athénu, Artemis a Afroditu), kde děti poobědvaly a šlo se dál. Cesta byla náročná. Děti sice byly unavené, naříkaly a vyžadovaly neustále přestávku, ale nakonec to přece jenom všichni zvládli.
Po návratu na „klubovnu“ si pro nás Hawel nachystal zábavu. Nacvičovali jsme baseball, a zahráli si také hokej. Ale program nechystal jenom on. Chechtanda si pro děti nachystala rukodělku. Šlo o výrobu ručního papíru. Rukodělku jsme dodělávali v sobotu tak, že jsme na výrobek lepily obrázky z ubrousků. Večer jsme si ještě udělali táborák a zazpívali pár písniček.
V sobotu nás čekala výprava do Lednice, kde jsme si v zámecké zahradě zahráli hru podle pohádky Jak dědeček měnil až vyměnil. Dále jsme navštívili Minaret a také Janův hrad. Po cestě jsme museli plnit úkoly které nám v pátek večer nechala v „klubovně“ Bílá čarodějnice.
V našem prozatímním bydlišti jsme měli za úkol vytvořit po skupinkách z těsta hady a upéct si je nad ohněm. Těsto se všem podařilo, ale to upečení bylo již horší. Další úkol od čarodějnice byl, že si musíme nacvičit divadlo na téma „Narnie“
V neděli nás čekalo už jen balení a úklid celého objektu. Než jsme se vypravili na „vlakáč“ stihli jsme si ještě zahrát docela dost her. Na vlakovém nádraží v Břeclavě, kde jsme seděli na schodech a čekali na vlak,  nás překvapil cizí pán, která nám přinesl 2 klíče. První nikdo nevěděl od čeho jsou ale pak nám docvaklo že budou od Narnie. Pán nám to dal s tím, že mu to přinesla nějaká starší paní co byla oblečená celá v bílém a že to má dat skautům.