obrázky od Jižní Kříž

Dušičkový závod 2015

Na letošní Dušičkový závod jsme vyrazili již ve čtvrtek 29.10.2015. Sešlo se nás poměrně málo a to tři děti - Borka, Dája, Áďa (a za to jim udělujeme velkou pochvalu) a čtyřčlenné vedení - Chcechtanda, Lancelot, Ťapka a Mamut.

Po příjezdu na klubovnu nás čekala večeře, na kterou se každý z nás určitě těšil, neb po chvíli z ní nezbyl ani drobeček. Když jsme měli plná bříška, rozhodli jsme se, že si zahrajeme pár her a tak následoval herní večer. Vybírat jsme mohli z širokého repertoáru her, ale nakonec jsme skončili u těch nejzábavnějších a u nás v oddíle nejoblíbenějších (Upír ...). Když hodiny pomalu volaly na čas spánku, přišli za námi Lancelot a Ťapka a pověděli nám, že na nás venku čekají duše zemřelých skautů. Dušičky, balónky s rybářským neonovým větélkem uvnitř, jsme měli za úkol dopravit s temného lesa zpět ke klubovně. Po cestě na nás čekaly nástrahy v podobě zvuků a dokonce i zlých přízraků, které se snažily nám skautské duše zničit - prasknout. Boj to byl opravdu tvrdý, ale podařilo se nám dopravit s vypětím všech sil jednu dušičku ke klubovně. Pak následovala pohádka o Pejskovi a kočičce, kteří drhnuli podlahu a přání dobré noci od našich vedoucích.

V pátek jsme byli vzbuzeni v krásných osm hodin, ale sladké vstávání nám znepříjemnil studený vánek z otevřených dveří, ve kterých čekal Ťapka a vybízel nás na rozvičku. Poslušně jsme šli a pořádně si dali do těla. Mezi tím Chechtanda nachystala snídani - vánočku a kakajíčko. Po rozcvičce jsme vykonali hygienu a s chutí se pustili do snídaně. Jakmile byly tácy prázdné, uklidili jsme je do kuchyně a sbalili si nejdůležitější věci - uzlovačku, KPZ a zápisník - a vydali se na dlouhou procházku ratíškovským lesem. Po cestě jsme dostávali úkoly, které měly procvičit naše znalosti, abychom byli připraveni na sobotní Bigglesův memoriál - závod. Místo procvičování úkolů, nás chytlo hledání kešek v okolí a sběr odpadků, které nějací nepořádníci poházeli v lese. Našli jsme kolem deseti pet flašek, sklenici od vína, spoustu papírků od bonbónů, plechovky a dokonce i blatník. Také jsme si zopakovali, jak funguje březová kůra - "papír" nad všechny hořící "papíry".

Jižní Kříž - odpadky z lesa

Jakmile dopolední procházka byla na námi, následoval dobrý oběd, po kterém jsme se olizovali ještě v odpoledním klidu. Abychom se nenudili, pustil nám Mamut film - Gnomeo a Juliet. Zábavný animák zpracovaný podle příběhu od Williama Shakespeara Romeno a Julie. Když film skončil, nemohli jsme se odtrhnout od obrazovky, a proto jsme si museli pustit další film a to Fantastickou šestku. Dva filmy jsou už ale moc a tak jsme po skončení druhého nazuli boty a šli se podívat na místní Minifarmu Vlasta, kde jsme se podívali na koně, krávu, drůbež a dva roztomilé psíky - bernardýny. Abychom nešli daleko od klubovny jen tak pro nic za nic, stavili jsme se ještě na místním hřbitově (když už jsou ty dušičky) a zapálili jsme svíčku naší dlouholeté kamarádce Sýkorce, která už není mezi námi.

 

Po návratu do klubovny nás čekala večeře v podobě krupičné kaše, kterou Borka, Dája a Áďa uvařili úplně sami. Byla vynikající! Hned po umytí nádobí se do klubovny nahrnulo dalších 12 lidí. Přijeli za námi totiž skauti z Čejkovic a s nimi jsme strávili celý večer. Hráli jsme spoustu her, seznamovali se a poté společně zalehli do spacáčků, abychom byli dobře vyspaní na sobotní závod. Vedení ještě chvíli kecalo v tulácké místnosti klubovny, ale také brzy zalehlo a šlo spát.

Sobotní ráno bylo hektičtější, protože jsme se museli rychle sbalit, uklidit a už kolem sedmé hodiny nastalo v klubovně rušno, neb přišli organizátoři závodu. V osm hodin vyběhla první hlídka, ale protože jich nebylo mnoho, tak už v deset hodin neměli činovníci na prvních stanovištích co dělat. Ve 12 hodin proběhlo vyhlášení výsledků. Za Jižní Kříž letos běžely dvě hlídky a to ve složení Dája, Áďa, třetí člen z Hodonína a Ťapka, Mamut, Borka. Vlčata obsadila krásné 4. místo, ovšem kdyby byla rychlejší o minutu, skončila by na třetím. To skauti na tom byli lépe a našemu oddílu přinesli zlato! Umístili se na prvním místě z pěti hlídek. Gratulace!

Bohužel jsme letos neuskutečnili 13-ti km pochod, který je tradicí našeho oddílu a to z důvodu nedostatku času našeho vedení. To vůbec nevadí, pochodi si vynahradíme jindy a příští rok určitě půjdeme. Co nás ale mrzí je účast dětí na víkedových akcích. Zkusíme na tom zapracovat a uvidíme do budoucna.

A ještě připomínám, že máme facebookovou stránku, na kterou přispíváme nejnovějšími informacemi. Ten najdete:

https://www.facebook.com/oddiljiznikriz/

Za Jižní Kříž, Lancelot