obrázky od Squaw

Tábor 2009-PRAVĚK

 

Ta včerejší noc byla tááák dlouhá, no jak by ne, když se někdo tak těší a nemůže dospat. No, ale teď už sedím v autobuse se všemi vedoucími a dětmi a náš úžasný pravěký tábor může začít. Ani stoupající voda v řece Oslavě ani ošklivý mrak na obloze nás neohrozí. Myslím že celý tábor byl nabitý samými zajímavými věmi a činnostmi.

Hned první večer po příjezdu jsme děti zasvětili do velké táborové hry na téma Pravěk.Jen si to představte: slyšíte zurčení řeky, šumění stromů, oheň, kolem něj sedí tlupa neučesaných, polonahých a špinavých neandrtálců a vy se k nim máte přidat...!     Kdo by takové nabídce neodolal,když ještě vyfasujete pravěký oblek (táborové tričko).

Další dny se nesly v duchu různých pravěkých činností. Zkusili jsme udržet věčný oheň po celých 24 hodin, hráli jsme si na sběrače na Mravenčím kopci - odnesli jsme si hodně mravenčích štípanců, malovali jsme na skály u Čučic, modelovali z hlíny "Venuše", soutěžili v pravěké pralympiádě, šili jsme si pytlíčky na táborové peníze - šutry, které jsme pak proměnili za užitečné ceny v dražbě. - Díky těmto penězům se rozjela také velká mafiánská hra, a to naprosto neplánovaně :Marťan a Mikuláš byli hlavní Kmotři a došlo to tak daleko, že občas někomu přišla obálka s nábojnicemi, někdo objevil ve spacáku koňskou hlavu(dřevěnou) a nebo mu přišla woodu panenka. Mimo jiné jsme také absolvovali výlet do brněnského Bonga s následným přespáním u pana faráře v Ostrovačicích či přespání v chýších a profesionální noční přepad.

Jednou jsme si také zahrály baseball, s klukama z vedlejšího tábora a se staršíma klukama jsme skákali ze skály do řeky. Skoro každý den jsme díky hladině řeky Oslavy raftovali "Velcí" pak byli na tematické výpravě v Moravském krasu. Mnohem víc jsme letos zpívali - naší nejoblíbenější písničkou byla Halellujaah ze Shreka. Na návštěvu za námi přijel pan farář, ředitel školy ale také pan starosta.

Co říci závěrem??

Snad jen že bych chtěla poděkovat všem účastníkům tábora,kuchařům za výborné jídlo a "Servis týmu" že nám pomáhali a my se tak mohli věnovat dětem, a hlavně Káti, že si jako vedoucí tábora vedla opravdu dobře.