Zde najdete důležité informace, dokumenty a odkazy pro činovníky a vedoucí ve středisku Ratíškovice. Pokud najdete nějakou chybu nebo bude něco chybět, napište prosím na e-mail ratiskovice@skaut.cz.

Vzdělávání

Střediskové rady, sněmy

Všichni činovníci (rádci, vedoucí, roveři, rangers, …) mají možnost se zúčastnit střediskových rad a sněmů, které se konají pravidelně každý měsíc v průběhu celého skautského roku. Pokud se chceš dozvědět, co se bude dít, co se aktuálně řeší, máš své nápady k realizaci či podněty ke změnám, tak se neváhej stavit.

Termíny střediskových rad najdeš vždy ve střediskovém kalendáři, který je na úvodní straně webu.

Nabídky brigády pro vedoucí

Organizace Kulička – outdoorové akce pro děti (školy v přírodě, výpravy, tábory) nabízí brigádu. Vedoucí na školy v přírodě, ideální dvojice, trojice. Počítá se s přípravou asi 6 hodin programu, květen, červen. Odměna 800 – 1000 Kč, vhodné pro skautské vedoucí. Více informací u Boba.

Do čeho se zapojit?

  • Okresní kolo Svojsíkova závodu – bude letos realizovat Kyjov. Za naše středisko bylo nahlášeno maximálně 6 hlídek. Bude se konat o víkendu 23.-30.4.2023.
  • Krajské kolo SZ organizuje náš okres 2.-4.6.2023 a Basti hledá členy do týmu.

Interní portál pro vedoucí a členy střediskové rady

Pro přihlášené činovníky je dostupná interní sekce webu, kde lze nalézt nejrůznější informace, dokumenty či návody. Přihlašování na web probíhá přes SkautIS, na který je web napojen.

Na základě funkce uvedené ve SkautISu je automaticky zřízen příštup do interní sekce na následujícím odkaze.