Oslava 20.let oddílu Squaw

Podzimním šerem 20.listopadu 2010 ke klubovně připutovaly současné i bývalé Squawky a my jsme tak mohly oslavit své krásné 20.narozeniny. Sešly sme sa v hojném počtu, až nám skoro klubovna byla malá, ale dobří lidé se vejdů všude. Program byl nabitý a tak jsme začaly hned po páté hodině, na kterou byl nahlášen start. Na začátek jsme si daly pár seznamovacích her, abysme si zejména my vedoucí zopakovaly jména nových světlušek. Velice sme se u toho bavily a tak nám ani nepřišlo, že už se blížila sedmá hodina, na kterou nám šéfkuchařka Evka připravila výbornů večeřu. Na svátečním menu byly těstoviny s masovou omáčkou, případně na sladko s grankem a cukrem, takže si každý přišel na své a olizovaly jsme se až za ušima.

Po večeři přišel okamžik, na který sme všecky čekaly. Správný oslavenec musí dostat pěkné dárky a my jsme si nadělily oddílové trička, šátky a odznáčky. Náležitě vystrojené jsme udělaly všeoddílovou fotku a podepsaly jsme se do fungl nové oddílové kroniky. Pak přišel čas pro šikovné ruce. Světlušky měly jako rukodělku vánoční sněžítka a domečky – svícny z alobalu. Pod vedením Elky a Terky se všem dílo dařilo pod rukama a za chvíli všude létaly třpytky ze sněžítek (a po klubovně létalo plno princezen ze stříbrnou vločkou na čele) a na krbové římse se  vyjímaly krásné domečky. Starší mezitím pod dohledem Káji a Hany Bany motaly kofoláčky a sešla se nám jich pěkná řada – od fanouška Green Day přes metalistu až po elegantní slečnu.

Během rukodělky nám pěkně posedlo a tak přišel čas na další překvapení večera – na žádné oslavě nesmí chybět dort! My jsme měly pochopitelně speciální s naším znakem, který nám vyrobila šikovná Hančí Šťastná. Nejenom že byl pěkný, ale byl aj dobrý! Jenom se po něm zaprášilo. Po troše sladiska jsme si daly eště pár her, nachystaly jsme si ležení a nastal čas jít do postele. Menší holky spaly nahoře pod pohledem Šurky a Elis, zatímco zbytek vedení si se staršíma ustlaly dole, aby mohly přikládat do krbu a plkat. Postupně jsme všechny poklidně usnuly.

Ráno byl tzv. samovolný budíček, to znamená že nás dole probudilo dupání holek zvrchu 🙂 Tak jsme se vysoukaly ze spacáků, daly si snídani (za úžasné čerstvé rohlíky děkujeme opět Evce, která nám jich zašla kúpit) a pak jsme musely po tom velkém veselí taky uklidit. Bylo nás jak much a tak jsme měly v mžiku hotovo. Při čekání na rodiče jsme si ještě před klubovnou zahrály nějaké hry a pak jsme se všechny po pěkné oslavě rozešly dom.

Oslava 20.let se nám pěkně vydařila a budeme se snažit, aby oddíl Squaw za dalších 20 let měl zase tak pěknů oslavu s tak hojným počtem účastníků. Návštívil nás Marťan s Nelinkou a Kostička. Přišly aj Šurka s Kvašačků, které si nás vedoucí pamatují eště jako usoplené děcka, které měly v junáku na starosti. To, že jsme oslavily 20.let existence, je aj jejich zásluha a všech ostatních vedoucích a členek, které oddíl vytvářely a rozvíjely. Tak na dalších pěkných 20 let! 🙂

Na fotky z oslavy se můžete podívat tady:

http://picasaweb.google.com/113308521040012866498/Pochrap20LetOddiluSquaw?feat=directlink

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..