Tábor Tuláci & Squaw 2018 – Trosečník

Tématem letošního tábora byl trosečník – ztroskotali jsme na pustém ostrově.Tábor začal v neděli 22. 7. u Junácké klubovny v Ratíškovicích, kde jsme při nástupu do autobusu obdrželi palubní lístky na “nepotopitelnou” loď Titanic.

Jako každý rok jsme si po vybalení věcí prošli okolí tábora a následně jsme připravovali táborák. Během táboráku nás vyrušilo rozbouřené moře a bouře, ozvalo se skřípění a na obloze se objevily signální světlice. Titanic byl v nesnázích, ztroskotali jsme. Po ztroskotání byly děti rozděleny do skupin, ve kterých hrály etapové hry až do konce tábora. Každá přeživší družinka měla svoji barvu šátku. V etapových hrách musely sbírat jídlo, stavět přístřešky, ve kterých přespaly nebo uniknout a zachránit své členy před lidojedy. Připomněly si uzlování, práci s mapou, poznávání rostliny okolo sebe a naučily se také novým dovednostem např. plést košíky nebo vyrobit lapač snů.

První týden mladší osazenstvo tábora navštívilo brněnskou zoo, mezitím se starší vydali vlakem do Náměště nad Oslavou, odkud se museli vrátit zpět do tábora pěšky, místy i lézt po skalách s řetězy. Po cestě je potkal tak prudký déšť, že jim ani pláštěnky nepomohly.

Druhý týden se starší vydali na třídenní výpravu do rodinného tábora u Telče, kde tábořil Hrach a jeho hodonínské osazenstvo. Poté objevovali krásy Telče -podívali se na náměstí, do podzemi a navštívili také Telčský dům. Zatímco velcí pochodovali na trojdence, mladší navštívili koupaliště ve Zbýšově.

Po zbytek druhého týdne děti bojovaly proti lidojedům a osvobodily Pátka, kterého další den učili jíst a mluvit, postavili pro něj i přístřešek. Ve volném čase probíhaly různé soutěže, osobní výzvy a klasické táborové činnosti. V poslední den tábora děti zachránily členy svých týmů, které lidojedi přes noc unesli a chtěli je obětovat bohu “Velkému zubu”. Při cestě zpět do tábora spatřily záchrannou loď, kterou poté upozornily signalizačním ohněm nachystaným v táboře. Všichni účastníci tábora byli zachráněni a v pořádku jsme dopluli zpět domů.

 

 

Zapsal Benetka

Básničky, které byly vytvořeny našimi dětmi při plnění samoty
Táborové ráno - PájaBásnička - Ája a Vikča

Každé ráno VD píská,

že budíček už se chystá.

Vstávání, pak rozcvička,

ať nám drží fyzička.

Hygiena se snídaní

energii nám doplní.

Bodování, to je snadné

uklidit si každý zvládne.

Nástup, pozor, vlajka, kroj

radosti tvé skaut je zdroj <3 .

Někde v lese pod Novou Vsí,

Ája Vikča sní a bdí,

radši nebudou ani choditi,

jinak by byly nejspíš brzo zabity.

Cestu známe, aj poznáváme,

za pár dnů už 3 kapky máme.

A dál už nevíme, protože furt chodíme.

 

Fotky a videa z tábora:

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..