Zahajovací táborák s Kolotočáři a Lanáčem

Po velkých prázdninách jsme se zase všichni sešli na zahajovacím táboráku u Klubovny v sobotu 8.9.

Letos bylo o doprovodný program pro širokou veřejnost postaráno velekolepě a to hlavně za pomocí mladších rádců a rádkyň z oddílů Tuláci a Squaw, kteří se zapojili do projektu Finanční gramotnost – Akce pro veřejnost.

Cílem bylo názorně ukázat klukůma holkám z 1. stupně, že každá sranda něco stojí a to za pomocí hry Kolotočáři. Jak již tomu v životě bývá, aby se mohly peníze utratit například za projížďku na koni, pokreslení obličeje či zakoupení sladkosti v bufáči, je potřebné si je nejdřív vydělat. Možností bylo hned několik od zahradničení, přes stavění domečků skřítkům až po vyzkoušení si elektrikaření formou drátové dráhy.

Velkou atrakcí bylo malé lanové centrum plné lanových překážek. Pod vedením zkušeného instruktora Čoka si děti mohly vyzkoušet, v rámci projektu Adrenalinové odpoledne, projít se ve výšce okolo deseti metrů a pak se snést na zem. (vše samozřejmě jištěně).

Vrámci akce proběhlo hlasování naší střediskové fotosoutěže, vyhlášení vítězů a předání cen. – tom víse Palis ve svém příspěvku.

Nechyběl ani táborák a špekáčky.

Z ohlasů soudím, že se letošní zahájení skautského roku povedlo. Děkuji všem kterí se podíleli na průběhu akce. Hrach

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..