Tábory 2002

Letos jsme pořádali 3 tábory.1. tábor byl určen pro starší děti. 2. tábor byl určen pro děti ve věku 5 – 13 let. Oba tyto tábory byly společné pro děti z našeho střediska a děti z oddílu Mutěnice. 3. a poslední z táborů byl také ve Vřesovicích, kterého se zúčastnily děti z oddílu Domanín.

1. tábor Vřesovice

Prázdniny jsou tu a mi jsme se už nemohli dočkat na 1. tábor, a tak jsme ho naplánovali hned na 1. den prázdnin. Přesto že to byl první tábor na tomto tábořišti a čekalo nás spousta práce (tábořiště nebylo 2 roky používáno), moc jsme se na něj těšili!

Naše očekávání se splnilo byl to prostě super tábor (ostatně jako vždy)! Ten kdo tam nebyl může jen litovat že propásl tuto nejvychytanější akci roku! Naše pocity po akci jsou jen Happy , ale hlavně nepopsatelné jelikož: “Kdo tam nebyl nepochopí a má smůlu!”

Etapová Hra – Virus smrti

Naši planetu zachvátil virus smrti. Postižení je však docela nepříjemné. Poznamenává lidskou psychiku. Lidé se stávají arogantními, sobeckými, nezařaditelnými do společnosti. Jsme vybraným týmem, který má za úkol najít vhodnou protilátku. Zachráníme lidstvo?

Jsme vystaveni tomuto viru a při normální táborové činnosti ho testujeme. Jako protilátky volíme dobré lidské vlastnosti a to pomocí ranních hesel dne, podle kterých se snažíme přes den žít. Hry a soutěže jsou motivovány podobně. Podle toho, jak se nám to daří, tak nám klesá tělesná teplota ze 42°C dolů a tak zjišťujeme, zda protilátka působí.

Nejvíc se ujalo heslo “Važ si, co máš”, na které vzpomínáme někteří dodnes. Velkým testem byl tzv. australský den, kdy s heslem “nejtěžší je překonat sám sebe” jsme ve 22:00 hod šli spát, v 0:00 hod byl budíček, 0:15 hod rozcvička, 1:00 hod snídaně, 1:30 nástup …. až 14:00 hod večerka. Ranní nástup zněl zajímavě: “Dopolední zaměstnání – pozorování hvězdiček…” Nejhorší bylo vzbudit táborníky po poledním klidu, cca v 9:00 hod.

Australský den, aneb den poté

Operace Hoshoo

Vše začalo jednoho letního dne na skautském táboře ve Vřesovicích 4. 7. 2002. v 00. 00 hod. Pro nás budoucích 6 Roverů a 1 Ranger z počátku přihlouplým nápadem a to výsadkem do Zástřizel ,který měl sloužit jako roverská zkouška.Do Zástřizel jsme byli přivezeni auty: Dagmar Lukešové (vůdce chlapeckého oddílu ve Vracově a vůdce tábora) a Svatoplukem Stokláskou (návštěva z Ratiškovic) se zavázanýma očima šátky. Po odstranění šátků jsme se ocitli v tunelu a tam jsme našli instrukce na kousku hadry (o instrukích se raději nebudu vyjadřovat!!!) v té hadře byly 4x vejce a balíček polohrubé mouky. kdo chce vědět více o výsadku, tak ať se zeptá nějakého člena HOSHOO. Slovo HOSHOO vzniklo s oslovení ,,hošu” – ,,hošóó”. HOSHOO – HO – hoši S HOO – holky.
Essmo

Pro nás organizátory byla tato velice dobrou zábavou!Ať už zhotovování “hadry” (byla to nějaká plenka, kterou jsme našli ve skříni v kuchyni), anebo výběr lokality výsadku. Zajímavé taky bylo vzbudit naše spáče a donutit je vstát – No žádný med! Asi ze všeho nejvíce jsme si užily místa výsadku.Je tam nádherná krajina a nebýt rychle se blížící formace Hoshoo zůstali bychom tam déle. Závěrem bych chtěl jen dodat, že Hoshoo team byl sehraný a celou akci zvládl na 1.S odstupem času i členové Hoshoo hodnotí tuto jako dobrou akci.Jsem si zcela jist že na ní budou vzpomínat jako na vynikající akci (ostatně jako mi všichni co máme již po výsadku). Joe

2. tábor Vřesovice

Celá hra vznikla na základě stejnojmenného filmu Jumanji. Po shlédnutí tohoto se vedoucí oddílu
Mutěnice rozhodli, tento film zrealizovat jako hru pro děti! Netrvalo dlouho a hra spolu s pravidly byla na světě!Pro svoji oblibu byla použita jako etapová hra i na tomto táboře.

Děti tuto hru prožívaly jakoby se celý děj odehrával ve skutečnosti. Někdy děti měli takový strach, že jsem si myslela že to přeháníme, ale vše nakonec dobře dopadlo a my jsme nemuseli po dětech uklízet. :)))) Aby jste věděli o co tu asi šlo uvedu malý výtah z hry.

Pravidla Hry:
nesmí se vrhnout kostkou, dokud nejsou všichni členi družin v táboře každá družina má jednu figurku, se kterou se snaží dostat do cíle a tím ukončit hru, není důležité, která družina to je, následkům čelí všichni společně. Za každou cenu musíte před všemi obludami chránit hru, pokud vám hru ukradnou musíte ji získat zpět, nikdo jiný ji nemůže dohrát. hází se postupně za sebou, jedna družina po druhé.

Citáty:
” Máte jenom vteřinu, žereme vám svačinu. ”
” Zuby ostré, tak i dráp tvoji chuť má hrozně rád ”
” My jsme smečka divoká, běž korytem potoka. ”
” Jdeme k vám nepospícháme, osm nožek k chůzi máme. ”

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..