Mikulášská výprava 6.12

Čas dlouho očekávané výpravy do Uherského Brodu nadešel. V sobotu 6.12. jsme se sešli na hlavní autobusové zastávce. Sešlo se hodně krokodýlků, ale málo starších. Byla to plánovaná výprava pro nás i pro Squaw, ale ze sqawek přišli jenom vedoucí Káťa a Elis. Na zastávce nám Hrach řekl, že se k nám má připojit skauti s Kyjov a Veselí. Před odjezdem jsme vybrali peníze a zapsali účast. Jeli jsme autobusem ho Hodonína a potom jsme šli na vlak.Vlakem se jelo až do Uherského Brodu. Připojili se k nám junáci z Kyjova,ale z Veselí jsme ve vlaku neviděli nikoho.Všichni byli nejvíce natěšení do akvaparku.

Když jsme se osprchovali a vešli jsme všem se tam zalíbilo.Byla tam parní sauna,tobogán,vodní vír,vířivka a plavecký bazén.Voda byla příjemně teplá a nebylo tam ani moc lidí,takže bylo dost prostoru na vyblbnutí.

Po akvaparku byli všichni unavení,hladový a žíznivý.První věc po skončení plavání byl automat na čokoládu.

Snad každý z krokodýlků se na něj vrhnul s drobnýma a zařadil se ho velké fronty,aby si mohl něco koupit. A hlad ukojil oběd v klubovně místních skautů.Zatímco si ale ostatní pili čaj jedli a vykládali si,tak já Peťa a bob jsme byli vyslaní na hledání cashek pomocí GPS.Obě cashky byli malé.Byli to jen papírky vložené do krabiček od tictacu,a kvůli jejich velikosti se špatně hledali.Jenže nám přálo štěstí.

Jako další část plánu výpravy bylo zhlédnutí Mikulášské besídky.J á,Pěťa a bob jsme šli z lovu cashek přímo na kulturák a tam za námi přišli i ostatní z klubovny.Uvnitř jsme k našemu údivu potkali skautky z Veselí.

Představení uherskobrodských skatů bylo pěkné.Vystupovali světlušky,vlčata,skauti a skautky.Vše měli pečlivě připravené.Ukazovali pokřiky,reklamy z televize a parodie na pohádky.

Museli jsme jít ještě než besídka skončila,protože nám jel vlak.A zpátky byla cesta stejná jako tam.Takže se jelo vlakem do Hodonína a z hodonína autobusem do Ratíškovic.

Byla to dobrá výprava,jen škoda že se nás starších sešlo tak málo.

Zapsal Michal.

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..