Velká Jarní Výprava 2007 aneb “Mně je to jedno”

Konečně nastalo jaro, ano, to je čas, kdy stromy kvetou, ptáci řvou a alergie mají žně, ovšem pro nás to znamená Velkou Jarní Výpravu. Tentokrát do oblasti Karlštejnska.

Vyrazili jsme v pátek po poledni vláčkem do Prahy a pak dál do Třebáně, kde jsme měli ubytování, luxusní chatky, ovšem zima, která byla v noci už tak luxusní, jak jsme teď chvalořečili Hrachovi, že nás donutil vzít si spacáky.

Na druhý den jsme měli v plánu navštívit náš nejznámější hrad (nemluvím o Dolních Kounicích). Po cestě se nám poštěstilo a my vychytali akci v Salvayových lomech, zdarma jsme se svezli důlním vláčkem, omrkli dobová vozidla a pak nám nic nebránilo v cestě na Karlštejn.

Další den jsme měli v plánu Malou a Velkou Ameriku ( to jsou ty velké lomy a na Velké Americe v jedné štole straší Hagen), byl to super výlet, hlavně když nás celou cestu vedly děcka – to protože se přece musí naučit skautským dovednostem. Cestou jsme nekolikrát zakufrovali a místo ve 4 se vrátili až v 10 večer.

Poslední den před odjezdem jsme se ještě vydali na naši oblíbenou louku, odkud byl krásný výhled na Karlštějn a pak tradá vlakem zpátky, po cestě nám Hrach ještě rozdal nakopírovaný text Hlásné Třebáně od Mládka, že to pak zazpíváme rodičům, jestli tu cestu přežily 2 texty, tak je to moc, no šak to podle toho taky vypadalo, ten náš výstup…..

Ale ve výsledku jsme si to užili, tak příští rok zas někde jinde 🙂

…Elis

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..