Výprava na Tábořiště 31.1-1.2.08

Výprava proběhla na pololetní prázdniny. Podivalijsme se na naše tábořište v Nové vsi u Oslavan, kde pravidelně, již desátým rokem pořádome v létě stanové tábory. Krajina byla zmeněna z nepoznání. Oproti zvyklostem z léta tu chyběla zeleň, krerá zakrývala spoustu míst a tvořila z lesa neprostupnou džungli, ale ted v zimně nabrala krajina uplvě jiného kabátu.

Kakao zapsal do deníku:

Nejdříve jsme museli počkat na Hlav.aut.zas tam naše cesta začala museli jsme vyřešit Hrachovu šifru která nám málem zavinila odjezd autobusu tak jsme zbytek šifry řešili v autobuse na nádru v Hodonínu jsme dostali další šifru které byla dokončena až v Brně.V Hodoníně jsme čekali asi 30 min na bus do Brna nasedli jsme do busu a později jsme si hráli hru která nás zabavila na zbytek cesty. V Brně jsme šli na nástupiště 44 do Ivančic odkud jsme později dojeli do Nové vsi.

Do Nové Vsi jsme došli až na večer neměli jsme klíče od bůdy kde bylo dřevo tak jsme aspon pokřtili buňku svatou vodou ze svate studánky.

Jelikož jsme neměli dřevo tak jsme si museli sehnat první oheň měl udělat Fiš tomu to nešlo tak ho udělali bob a lýtko a Fiš jen tupě přihlížel kdoví jestli už umí rozdělat oheň.

Fiš zapsal do deníku:

Za to sem musel celů noc přikládat do kamen. Přikládal jsem 3 hodiny a pak sem byl tuhý. A ještě k tomu sem si zapoměl věci na spaní a musel sem spat v trenách. Než všecí usli tak sme si povidali a takých věcech se kterých všichni bečali smíchy.Ráno byla kosa jak na Alijašce. Zas sem musel rozdělat oheň samozdřejmě marně. Hořel jenom papír. Ale ale naděje se objevila kdyz začalo po 15 minutách lupkat dřevo. Hurááá je nám teplo.

Později sme se rozdělili na 2 skupiny a každý šel někam jinam zakopat zprávy pro mladé na tábor. Lýtko a Bob šli kousek od tabořiště a já a Kakao sme šli na čítarnu do kopců. Došli jsme se sehřát a šli jsme za Beranem.

Pár fotek sa udělalo a to už se vyšlo do Oslavan

Bob zapsal do deníku:

Vešli jsme do Oslavan. Šli jsme na zámeckého pivovaru. Někdo si dal čaj nebo hranolky. Kakao dostal jenom vodu, ale jemu to nevadilo, vypil to.Po cesťe nazpátek jsme sa rozhodly dostat na druhou stranu řeky Oslyvy a tak Kakao a Fish šli do tábora pro pilku, sekeru a úvazky. Já, hrach a lýtko jsme šli hledat místo na řece, kde by sme přehodili strom přes řeku. Pak jsme pokotili strom. Po dlouhé doubě jsme dotáhli strom k řece.

Dlouho jsme se pokoušeli postavit most, ale nic nebylo. V tom nás vyrušilo auto, utékli jsme do lesa, sbalili sme sa a šli do tábora. Udělal sem oheň, nakrájala sa slanina, osmažila sa a potom sa přidávali vajca. Já sem to zkazil ,ale to nevadí. Bylo to dobré.

Lýtko zapsal do deníku:

Po jídle jsme si šli zahrát bejzbol a hru slon, to je když si čelo opřete o nějakou tyčku začnete se točit, my sme sa tčili 10 krát a vypadali sme jak neací ožralci po pátej dvanástce. Potom sme šli na zastáku do Nové vsi Jak sme nastůpili do autobusu a fiš si zase pustil MP4 jak ríka Hrach naplné kule. Na nádraží v Brně sme potkali hrachového kamoša. Po chvilce nám dojel autobus a nastůpili sme jako obvykle jako poslední, autobus vyjel a my sme jeli dom.

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..